Rejs 2016


Witajcie!

W czwartek 10 marca rusza rejestracja uczestników na 11. już edycję projektu Zobaczyć Morze. Link do rejestracji znajduje się na końcu niniejszego artykułu.

Ogłoszenie listy załóg odbędzie się w dniu 2 maja br.

Oto nasza propozycja na tegoroczne pływanie z „Zobaczyć Morze”. W tym roku będziemy oglądać morze Śródziemne i Chorwację zaczynamy z jednej z największych marin Chorwacji Sukosan.Raz jeszcze dziękujemy za wypełnienie ankiety, która pokazała bardzo duże zainteresowanie i chęć poznania, doświadczenia czegoś nowego. Tym bardziej się cieszymy, że rozmawialiśmy o takich planach dużo wcześniej. Chcemy pokazać Wam inne możliwości żeglowania. Wierzymy, że będą to nowe bardzo ciekawe doświadczenia.

Czarterujemy 4 jachty, jachty długości ok. 45 stóp. Dziesięć osób na pokładzie w czym 5 osób niewidzących i 5 widzących.Jachtem dowodził będzie doświadczony sternik z praktyką morską, a do pomocy będzie miał równie doświadczonego zastępcę. Takie założenie pozwala nam twierdzić, że wszystko odbędzie się w sposób jak najbardziej bezpieczny dla Was. Będą to osoby dobrze Wam znane z żeglowania na Zawiszy, do których posiadamy zaufanie – są oni sprawdzeni w bojach, znają nasze zasady i oczekiwania. Kto to będzie dowiecie się bliżej terminu wyprawy.

Jak co roku pierwszeństwo w uczestnictwie będą miały osoby, które po raz pierwszy chcą uczestniczyć w naszym projekcie. Co nie zmienia faktu, że zachęcamy wszystkich do rejestracji. Jeśli chodzi o osoby widzące, to selekcja będzie odbywać się wg naszego rozeznania dotyczącego wiedzy żeglarskiej i zaangażowania w projekt. Takie podejście da nam zwiększoną gwarancję bezpieczeństwa na jachtach.

Teraz szczegóły dotyczące całej wyprawy. Wyjazd z Warszawy autokarem w dniu 30 września przez Częstochowę i Katowice; tam będziecie mogli dosiąść się do autokaru. Powrót autokarem do Warszawy w dniu 9 października i analogicznie Katowice i Częstochowa po drodze. Jeśli będzie zainteresowanie autokar zabierze chętnych spod Piotrkowa Trybunalskiego (to dla tych z kierunku Łódź).

Koszt uczestnictwa w rejsie to 1500zł.
Kwota ta zawiera: czarter, zaprowiantowanie, ubezpieczenie jachtowe, paliwo do jachtu, koszty portowe oraz niektóre atrakcje zorganizowane dla wszystkich, ale to w zależności od tego, jak będzie wyglądać nasza kasa jachtowa.

Plan tegorocznego zmagania się z autokarem, wiatrem i łódką oraz towarzystwem ma się tak jak poniżej. Opisy miejsc, w które się wybieramy pochodzą z Wikipedii.
Oczywiście jak zawsze wypływając nie wpisujemy do dziennika portu docelowego; wszystko jest i będzie uzależnione od warunków atmosferycznych; posiadając plany żeglugi, mamy również plany alternatywne.

DZIEŃ 1 PIĄTEK

Wyjazd z Warszawy przez Częstochowę, Katowice (miejsce zbiórek oraz godziny podamy w czasie późniejszym) Google Maps podają 1315 km czas ok 11h ale zakładać trzeba że czas przejazdu odbędzie się w granicach 16h z postojami. (co to jest biorąc pod uwagę jazdę do a’Lacoruny)

DZIEŃ 2. SOBOTA.

Przyjazd na miejsce do Sukosanu, zaokrętowanie na jachty odprawa załóg krótki odpoczynek i w morze. Cel Komiża

DZIEŃ 3. NIEDZIELA CEL: KORCULA

 

DZIEŃ 4. PONIEDZIAŁEK CEL: DUBROWNIK

DZIEŃ 5. WTOREK – DO POŁUDNIA ZWIEDZANIE DUBROWNIKA. CEL: LASTOVO – SKRIVENA LUKA

DZIEŃ 6. ŚRODA CEL: HVAR NA WYSPIE HVAR

DZIEŃ 7. CZWARTEK CEL: SKRADIN WODOSPADY KRKA.

DZIEŃ 8. PIĄTEK DO POŁUDNIA ZWIEDZANIE WODOSPADÓW, „CZARNEJ WDOWY” POD WIECZÓR PORT MACIERZYSTY W SUKOSANIE

DZIEŃ 9 SOBOTA DO POŁUDNIA ZDANIE JACHTÓW ODPRAWA ZAŁÓG

DZIEŃ 10. NIEDZIELA PRZYJAZD DO WARSZAWY GODZINA UZALEŻNIONA OD GODZINY WYJAZDU Z MARINY ORAZ WARUNKÓW NA DRODZE.

Zgłoszenie udziału